Nejlepší film
- The Father
- Judas and the Black Messiah
- Mank
- Minari
- Země nomádů (Nomadland)
- Nadějná mladá žena (Promising Young Woman)
- Sound of Metal
- Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7)
Nejlepší režie
- Thomas Vinterberg - Chlast (Druk / Another Round)
- David Fincher - Mank
- Lee Isaac Chung - Minari
- Chloe Zhao - Země nomádů (Nomadland)
- Emerald Fennell - Nadějná mladá žena (Promising Young Woman)
Nejlepší původní scénář
- Judas and The Black Messiah - Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenny Lucas
- Minari - Lee Isaac Chung
- Nadějná mladá žena (Promising Young Woman) - Emerald Fennell
- Sound of Metal - Darius Marder, Abraham Marder, Derek Cianfrance
- Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7) - Aaron Sorkin
Nejlepší adaptovaný scénář
- Borat 2 - Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern, Nina Pedrad
- The Father - Christopher Hampton, Florian Zeller
- Bílý tygr (The White Tiger) - Ramin Bahrani
- One Night In Miami - Kemp Powers
- Země nomádů (Nomadland) - Chloé Zhao
Nejlepší herec v hlavní roli
- Riz Ahmed - Soud of Metal
- Chadwick Boseman - Ma Rainey - matka blues (Ma Rainey's Black Bottom)
- Anthony Hopkins - The Father
- Gary Oldman - Mank
- Steven Yeun - Minari
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Viola Davis - Ma Rainey - matka blues (Ma Rainey's Black Bottom)
- Vanessa Kirbi - Střípky ženy (Pieces of a Woman)
- Frances McDormand - Země nomádů (Nomadland)
- Carey Mulligan - Nadějná mladá žena (Promising Young Woman)
- Andra Day - The United States vs. Billie Holiday
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Maria Bakalova - Borat 2
- Glenn Close - Americká elegie (Hillbilly Elegy)
- Olivia Colman - The Father
- Amanda Seyfried - Mank
- Yuh-Jung Youn - Minari
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Sacha Baron Cohen - Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7)
- Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
- Paul Raci - Sound of Metal
- Leslie Odom Jr. - One Night in Miami
- LaKeith Stanfield - Judas and the Black Messiah
Nejlepší celovečerní animovaný film
- Duše (Soul) - Pete Docter, Dana Murray
- Frčíme (Onward) - Dan Scanlon, Kori Rae
- Vlkochodci (Wolfwalkers) - Tomm Moore, Ross Stewart, Paul Young, Stéphan Roelants
- Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon) - Richard Phelan, Will Becher, Paul Kewley
- Až na Měsíc (Over the Moon) - Glen Keane, Gennie Rin, Peilin Chou
Nejlepší mezinárodní film
- Chlast (Druk) - Dánsko
- Shao nian de ni (Better Days) - Hongkong
- Colectiv (Kolektiv) - Rumunsko
- L'Homme qui avait vendu sa peau (The Man Who Sold His Skin) - Tunisko
- Quo Vadis, Aida? - Bosna a Hercegovina
Nejlepší původní hudba
- Bratrstvo pěti (Da 5 Bloods) - Terence Blanchard
- Mank - Trent Reznor, Atticus Ross
- Minari - Emile Mosseri
- Zprávy ze světa (News of the World) - James Newton Howard
- Duše (Soul) - Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste
Nejlepší původní píseň
- Judas and the Black Messiah - "Fight for You" - H.E.R., Dernst Emile II, Tiara Thomas
- Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7)
- Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga - "Husavik (My Hometown)" - Savan Kotecha, Fat Max Gsus, Rickard Göransson
- The Life Ahead - "Io Sì (Seen)" - Diane Warren, Laura Pausini
- One Night in Miami - "Speak Now" - Leslie Odom Jr., Sam Ashworth
Nejlepší kamera
- Judas and the Black Messiah - Sean Bobbitt
- Mank - Erik Messerschmidt
- Zprávy ze světa (News of the World) - Dariusz Wolski
- Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7) - Phedon Papamichael
- Nomadland (Země nomádů) - Joshua James Richards
Nejlepší střih
- The Father - Yorgos Lamprinos
- Země nomádů (Nomadland) - Chloé Zhao
- Nadějná mladá žena (Promising Young Woman) - Frédéric Thoraval
- Sound of Metal - Mikkel E.G. Nielsen
- Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7) - Alan Baumgarten
Nejlepší vizuální efekty
- Love and Monsters - Matt Sloan, Genevieve Camailleri, Matt Everitt, Brian Cox
- Půlnoční nebe (The Midnight Sky) - Matthew Kasmir, Christopher Lawren, Max Solomon, David Watkins
- Mulan - Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury, Steven Ingram
- Ivan je jen jeden (The One and Only Ivan) - Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones, Santiago Colomo Martinez
- Tenet - Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley, Scott Fisher
Nejlepší výprava
- The Father - Peter Francis, Cathy Featherstone
- Ma Rainy - matka blues - Mark Ricker, Karen O'Hara, Diana Sroughton
- Mank - Donald Graham Burt, Jan Pascale
- Zprávy ze světa (News of the World) - David Crank, Elizabeth Keenan
- Tenet - Nathan Crowley, Kathy Lucas
Nejlepší kostýmy
- Emma. - Alexandra Byrne
- Ma Rainy - matka blues (Ma Rainey's Black Bottom) - Ann Roth
- Mank - Trish Summerville
- Mulan - Bina Daigeler
- Pinocchio - Massimo Cantini Parrini
Nejlepší masky
- Emma. - Marese Langan, Laura Allen, Claudia Stolze
- Americká elegie (Hillbilly Elegy) - Eryn Krueger Mekash, Patricia Dehaney, Matthew Mungle
- Ma Rainy - matka blues (Ma Rainey's Black Bottom) - Matiki Anoff, Mia Neal, Larry M. Cherry
- Mank - Kimberley Spiteri, Gigi Williams
- Pinocchio - Dalia Colli, Anna Kieber, Sebastian Lochmann, Stephen Murphy
Nejlepší zvuk
- Greyhound - Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders, David Wyman
- Mank - Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance, Drew Kunin
- Zprávy ze světa (News of the World) - Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller, John Pritchett
- Duše (Soul) - Ren Klyce, Coya Elliot, David Parker
- Sound of Metal - Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortes, Philip Bladh
Nejlepší celovečerní dokument
- Kolektiv (Colectiv) - Alexander Nanau, Bianca Oana
- Crip Camp (Kripl kemp: Revoluce na kolečkách) - Nicole Newnham, Jim LeBrecht, Sara Bolder
- The Mole Agent - Maite Alberdi, Marcela Santibáñez
- My Octopus Teacher (My Octopus Teacher) - Pippa Ehrlich, James Reed, Craig Foster
- Time - Garrett Bradley, Lauren Domino, Kellen Quinn
Nejlepší krátký dokument
- Colette
- A Concerto is a Conversation
- Do Not Split
- Hunger Ward
- A Love Song for Latasha
Nejlepší krátký hraný film
- Feeling Through
- The Letter Room
- The Present
- Two Distant Strangers
- White Eye
Nejlepší animovaný krátký film
- Burrow
- Genius Loci
- If Anything Happens I Love You
- Opera
- Yes People
Čestné ceny
- Tyler Perry
- Televizní a filmový fond